Ile podatków płacą Polacy?

biuro rachunkowe OlsztynPolska zajmuje 21 na 34 miejsc, biorąc pod uwagę wysokość płaconych podatków. Niestety, nie jest to pozytywna wiadomość dla Polaków. Okazuje się, że podatek, jaki należy odprowadzić za naszą pracę to średnio 35,6% od wysokości dochodu.

Podatki płacimy wszyscy, tak zatrudnieni na umowę o pracę czy zlecenie jak i osoby, które prowadzą własną działalność gospodarczą. Ich wysokość najbardziej uderza w osoby najbardziej zamożne. Płacenie podatków jest obowiązkowe, tak samo jak odprowadzanie składek ZUS.

Okazuje się, że nie każdy radzi sobie z tymi wyliczeniami. To niepokojąca informacja, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że Urząd Skarbowy nakłada kary, często wysokie na tych, którzy nie rozliczą się prawidłowo.

Właśnie dlatego funkcjonuje niejedno biuro rachunkowe Olsztyn, które pomaga takim osobom. Wydaje się, że to sprawa priorytetowa, bowiem nie dość, że podatki płacić musimy i są one wysokie to jeszcze możemy zostać obciążeni dodatkowymi kosztami. Większości z nas na to zwyczajnie nie stać.

Co więcej, podatki płacimy również w codziennym życiu, na przykład podczas dokonywania zakupów. Tym samym, okazuje się, że aż 70% ceny alkoholu to podatek. Jeszcze gorzej sprawa ta wygląda, jeśli pod uwagę weźmiemy papierosy – podatek to nawet 85% ich ceny.

Każdy z nas płaci na służbę zdrowia, edukację, kulturę, infrastrukturę i każde mienie publiczne. Dzięki tym, którzy prowadzą rachunkowość Olsztyn, można to dokładnie wyliczyć. Patrząc na kwoty, jakie przekazujemy na rzecz naszego kraju, nie dziwi fakt, że tak wiele osób jest zbulwersowana marną jakością codziennego życia w Polsce. Czy dziwne jest to, że uciekamy poza jej granice w poszukiwaniu lepszego życia? Raczej nie.