Do czego przydaje się podnośnik?

genie ST-25Podnośniki, często nazywane są podestami. Wszystko dlatego, że ich głównym elementem są platformy, które unoszą się do góry na określoną wysokość, pozwalając tym samym na wykonywanie prac ponad ziemią. Podnośniki nadają się więc idealnie jako zamienniki tradycyjnych rusztowań, przede wszystkim kiedy pracę na wysokości trzeba wykonać szybko bądź na niewielkim obszarze – wtedy zwyczajnie nie opłaca się rozstawiać rusztowania.

Istnieją również podnośniki, takie jak genie ST-25, dzięki którym w górę można unosić nie tylko pracownika, ale również ciężkie towary – wtedy przypomina nieco wózek widłowy jednak wysokość, na jaką może wznosić się platforma jest o wiele większa, istnieje również wnoszenia wraz z nimi pracowników, co wyklucza się w przypadku wózków.

Idealnie sprawdza się też genie zx135/70, który jest podnośnikiem przegubowym, nadającym się do różnego rodzaju prac na rzeczywiście dużym wysokościach. Wykorzystanie tego rodzaju urządzenia to nie tylko komfort pracy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo, bo pracownika ochraniają specjalne barierki na platformie.